Klinika Zagalak Beauty

Wydobywamy naturalne piękno, skutecznie wspieramy budowanie poczucia własnej wartości, łagodzimy upływ czasu.

Klinika Zagalak

Nasza Klinika to miejsce, gdzie najważniejszy jest człowiek. Jesteśmy wierni swojemu marzeniu o leczeniu holistycznie i z sercem.
Pomagamy przywracać wiarę w siebie i szeroko się uśmiechać patrząc w lustro. Leczymy i upiększamy.

Klinika powstała w Bydgoszczy w 2002 roku i od zawsze jej misją jest połączenie przyjaznej atmosfery z wysokim standardem leczenia stomatologicznego oraz usług w zakresie medycyny estetycznej.

Zdając sobie sprawę z tego jak ważny jest dla człowieka jego wygląd, jakie znaczenie w życiu ma uśmiech i jak trudne jest
zaakceptowanie procesu starzenia, sześć lat temu postanowiliśmy rozszerzyć zakres działań o medycynę estetyczną.
Wydobywamy naturalne piękno, skutecznie wspieramy budowanie poczucia własnej wartości, łagodzimy upływ czasu.

Maria Lorentowicz-Zagalak i Rafał Zagalak
Zagalak Beauty Clinic - Maria Lorentowicz-Zagalak

Maria Lorentowicz-Zagalak

dr n. med.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, doktor anatomii.

Od 25 lat zabiegowiec, znany i ceniony stomatolog, od 6 lat zajmuje się medycyną estetyczną. Jej pasją jest… życie. Prowadzi z mężem klinikę, podróżuje, wspiera kulturę i sztukę, m.in. jako ambasador Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J Paderewskiego. Jest człowiekiem o wielkim sercu i charyzmatycznej osobowości. Pacjentki ujmuje profesjonalizmem, szczerością, uczciwością i indywidualnym podejściem do każdego.

Jej głównym obszarem zainteresowań w zakresie medycyny estetycznej są jak najbardziej naturalne metody cofnięcia czasu. Szczególnym uznaniem Pani Doktor cieszy się osocze bogatopłytkowe. Interesują ją wszelkie innowacje w zakresie medycyny i stomatologii estetycznej. Preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej z powodzeniem wdraża również w swojej klinice stomatologii i implantologii np. do leczenia bruksizmu (toksyna botulinowa) czy tez do przyspieszenia procesów gojenia ran w implantologii (osocze bogatopłytkowe).

Anna Kowalska

Moja pasja związana z kosmetologią zaczęła się kilka lat temu.

Podjęłam naukę w szkole policealnej, gdzie zdobyłam tytuł technika usług kosmetycznych. Tam też miałam ogromną przyjemność poznać Karolinę Marcinkowską, z którą miałam zajęcia z zakresu medycyny estetycznej. W między czasie odbyłam szkolenie z wizażu u znanej bydgoskiej wizażystki – stylistki, Feniks Style Kamilli Jastrzębskiej, u której również pracowałam i zdobywałam doświadczenie. Zdałam egzamin czeladniczy przed Warszawską Izbą Rzemieślniczą. Kolejnym krokiem było podjęcie studiów licencjackich, które ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym. Doświadczenie praktyczne zdobyłam pracując w bydgoskiej klinice medycyny estetycznej – Softly Clinic. Gdzie wykonywałam zabiegi anti – aging, z laseroterapii pod okiem mojej mentorki Karoliny Marcinkowskiej. Poza poszerzaniem wiedzy (obecnie jestem na studiach magisterskich), pełniłam funkcję wykładowcy w szkole kosmetycznej. Ta droga zaprowadziła mnie do podjęcia jednej z ważniejszych decyzji w moim życiu – otwarcia swojej działalności – DermBella Anna Kowalska. Pragnę dzielić się z moimi klientkami zdobytą wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie zabiegów, których celem jest stymulacja odbudowy włókien kolagenowych. Fenomenalnym zabiegiem odmładzającym jest radiofrekwencja mikroigłowa z elektroporacją, wykonywana na aparaturze Intraject firmy Biotec Polska. Zakochałam się w efektach zabiegowych i zakupiłam urządzenie. W ofercie znalazła się nieoperacyjna blefaroplastyka powiek (plazma azotowa), redukcja cellulitu oraz rozstępów, zagęszczanie skóry, jak również jej oczyszczanie i nawilżanie.

Z zamiłowania do naturalnego piękna, ukończyłam szkolenie z makijażu permanentnego brwi, ust oraz kresek na powiece. Wykonuję pigmentację brwi metodą pudrowa, ombre oraz cienia, podkreślając w ten sposób urodę klientki.

Mogę otwarcie powiedzieć, że znalazłam swoją drogę w sferze zawodowej. Kocham przekazywać wiedzę – prowadzę szkolenia z wizażu, uwielbiam wykonywać zabiegi, które mają na celu pobudzać naturalne procesy syntezy kolagenu – odmładzanie, recurfacing jak również pigmentować brwi, które nadają wyrazu i świeżości, a nawet odejmują lat. Najbardziej cieszy w tym zawodzie zadowolenie oraz zaufanie moich klientek, które nie tylko wracają na kolejne zabiegi, ale również polecają moje usługi.
 Współpracuję w Bydgoszczy z Kliniką Stomatologii i Medycyny Estetycznej Marii Lorentowicz – Zagalak oraz Centrum Szkoleniowym MediBella Justyny Wojnowskiej. W Szczecinku z gabinetem Zdrowie i Uroda Karoliny Stefańskiej – Franczak oraz gabinetem Wiolety Werner w Borach Tucholskich.

Zapraszam do mojego świata – nauki i piękna.