Skip to main content

Klinika Zagalak Beauty

Wydobywamy naturalne piękno, skutecznie wspieramy budowanie poczucia własnej wartości, łagodzimy upływ czasu.

Klinika Zagalak

Nasza Klinika to miejsce, gdzie najważniejszy jest człowiek. Jesteśmy wierni swojemu marzeniu o leczeniu holistycznie i z sercem.
Pomagamy przywracać wiarę w siebie i szeroko się uśmiechać patrząc w lustro. Leczymy i upiększamy.

Klinika powstała w Bydgoszczy w 2002 roku i od zawsze jej misją jest połączenie przyjaznej atmosfery z wysokim standardem leczenia stomatologicznego oraz usług w zakresie medycyny estetycznej.

Zdając sobie sprawę z tego jak ważny jest dla człowieka jego wygląd, jakie znaczenie w życiu ma uśmiech i jak trudne jest
zaakceptowanie procesu starzenia, sześć lat temu postanowiliśmy rozszerzyć zakres działań o medycynę estetyczną.
Wydobywamy naturalne piękno, skutecznie wspieramy budowanie poczucia własnej wartości, łagodzimy upływ czasu.

Maria Lorentowicz-Zagalak i Rafał Zagalak
Zagalak Beauty Clinic - Maria Lorentowicz-Zagalak

Maria Lorentowicz-Zagalak

dr n. med.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, doktor anatomii.

Od 25 lat zabiegowiec, znany i ceniony stomatolog, od 6 lat zajmuje się medycyną estetyczną. Jej pasją jest… życie. Prowadzi z mężem klinikę, podróżuje, wspiera kulturę i sztukę, m.in. jako ambasador Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J Paderewskiego. Jest człowiekiem o wielkim sercu i charyzmatycznej osobowości. Pacjentki ujmuje profesjonalizmem, szczerością, uczciwością i indywidualnym podejściem do każdego.

Jej głównym obszarem zainteresowań w zakresie medycyny estetycznej są jak najbardziej naturalne metody cofnięcia czasu. Szczególnym uznaniem Pani Doktor cieszy się osocze bogatopłytkowe. Interesują ją wszelkie innowacje w zakresie medycyny i stomatologii estetycznej. Preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej z powodzeniem wdraża również w swojej klinice stomatologii i implantologii np. do leczenia bruksizmu (toksyna botulinowa) czy tez do przyspieszenia procesów gojenia ran w implantologii (osocze bogatopłytkowe).

Anna Kowalska

Moja pasja związana z kosmetologią zaczęła się kilka lat temu.

Podjęłam naukę w szkole policealnej, gdzie zdobyłam tytuł technika usług kosmetycznych. Tam też miałam ogromną przyjemność poznać Karolinę Marcinkowską, z którą miałam zajęcia z zakresu medycyny estetycznej. W między czasie odbyłam szkolenie z wizażu u znanej bydgoskiej wizażystki – stylistki, Feniks Style Kamilli Jastrzębskiej, u której również pracowałam i zdobywałam doświadczenie. Zdałam egzamin czeladniczy przed Warszawską Izbą Rzemieślniczą. Kolejnym krokiem było podjęcie studiów licencjackich, które ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym. Doświadczenie praktyczne zdobyłam pracując w bydgoskiej klinice medycyny estetycznej – Softly Clinic. Gdzie wykonywałam zabiegi anti – aging, z laseroterapii pod okiem mojej mentorki Karoliny Marcinkowskiej. Poza poszerzaniem wiedzy (obecnie jestem na studiach magisterskich), pełniłam funkcję wykładowcy w szkole kosmetycznej. Ta droga zaprowadziła mnie do podjęcia jednej z ważniejszych decyzji w moim życiu – otwarcia swojej działalności – DermBella Anna Kowalska. Pragnę dzielić się z moimi klientkami zdobytą wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie zabiegów, których celem jest stymulacja odbudowy włókien kolagenowych. Fenomenalnym zabiegiem odmładzającym jest radiofrekwencja mikroigłowa z elektroporacją, wykonywana na aparaturze Intraject firmy Biotec Polska. Zakochałam się w efektach zabiegowych i zakupiłam urządzenie. W ofercie znalazła się nieoperacyjna blefaroplastyka powiek (plazma azotowa), redukcja cellulitu oraz rozstępów, zagęszczanie skóry, jak również jej oczyszczanie i nawilżanie.

Z zamiłowania do naturalnego piękna, ukończyłam szkolenie z makijażu permanentnego brwi, ust oraz kresek na powiece. Wykonuję pigmentację brwi metodą pudrowa, ombre oraz cienia, podkreślając w ten sposób urodę klientki.

Mogę otwarcie powiedzieć, że znalazłam swoją drogę w sferze zawodowej. Kocham przekazywać wiedzę – prowadzę szkolenia z wizażu, uwielbiam wykonywać zabiegi, które mają na celu pobudzać naturalne procesy syntezy kolagenu – odmładzanie, recurfacing jak również pigmentować brwi, które nadają wyrazu i świeżości, a nawet odejmują lat. Najbardziej cieszy w tym zawodzie zadowolenie oraz zaufanie moich klientek, które nie tylko wracają na kolejne zabiegi, ale również polecają moje usługi.
 Współpracuję w Bydgoszczy z Kliniką Stomatologii i Medycyny Estetycznej Marii Lorentowicz – Zagalak oraz Centrum Szkoleniowym MediBella Justyny Wojnowskiej. W Szczecinku z gabinetem Zdrowie i Uroda Karoliny Stefańskiej – Franczak oraz gabinetem Wiolety Werner w Borach Tucholskich.

Zapraszam do mojego świata – nauki i piękna.

© 2017 Zagalak Beauty Clinic