Skip to main content
News

Dr Maria w Wyborczej Bydgoszcz

By 18 października 201713 grudnia, 2017No Comments

W artykule „Poprawiam koronę i zasuwam dalej” – Bydgoszczanki o biznesie, który został opublikowany w Wyborcza.pl w dniu 18.10.2017,  dr Maria Lorentowicz-Zagalak wypowiedziała się na temat „przedsiebiorczych bydgoszczanek.

„Firmę założyłam 20 lat temu, w Poznaniu. Robiłam jednocześnie doktorat z anatomii, staż stomatologiczny, urodziłam dzieci. Nie zawsze było łatwo. Po pięciu latach przenieśliśmy się z mężem do Bydgoszczy. Startowaliśmy jako jeden z nielicznych prywatnych gabinetów prowadzonych przez lekarzy, którzy nie mieli jednocześnie praktyki w publicznej przychodni. A wtedy tą drogą zdobywało prywatnych pacjentów. Powoli zdobywaliśmy pozycję, rosło grono naszych pacjentów. Kilka lat temu, gdy weszłam w środowisko kobiet biznesu, zaczęłam bywać na Charmsach Biznesu, coś się zmieniło: poczułam się częścią społeczności, ale też, że to, co robię, mogę zdefiniować jako biznes, mimo że jestem lekarzem. I to mi nie ujmuje. To biznes, ale z człowiekiem w centrum. Zakiełkowała też we mnie myśl o poszerzeniu działalności. I tak powstała klinika medycyny estetycznej.
Działam w branży, w której pieniądze zawsze się zarobi. Nie pieniądze są więc dla mnie głównym celem. Najcenniejsze, że z tego, co robię, mam satysfakcję, lubię swoich pacjentów, mam czas, by budować z nimi relacje.”

Wyborcza napisała:
„Co trzecia bydgoska firma jest zakładana przez kobietę – wynika z analiz. Zapytaliśmy przedsiębiorcze bydgoszczanki, co dla nich znaczy: kobieta na swoim? Pewnie większość z waz którąś zna, bo np. kupuje belgijskie praliny w sklepiku przy Gdańskiej, albo drzwi w Lisim Ogonie. A może leczycie zęby u jednej z nich, a u innej kupujecie oryginalną odzież, a u kolejnych radzicie się w kwestiach kredytowych, marketingowych, pijarowych? Siedem wyjątkowych bydgoszczanek o tym, dlaczego prowadzą własny biznes.

źrodło i artykuł: Wyborcza.pl Bydgoszcz

 

© 2017 Zagalak Beauty Clinic